Przez homejob | | 0 Komentarzy

Dołączyliśmy do kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!”

„Zrozum. Poczuj. Działaj!”

Zdrowie psychiczne i emocjonalne w dobie pandemii to temat, o którym trzeba mówić. Dlatego z przyjemnością dołączyliśmy – jak patron medialny – do ogólnopolskiej kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!”. Jej celem jest wsparcie zdrowia psychicznego i emocjonalnego pracowników i pracodawców. 

Organizatorem działań są Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Grupą ArteMis.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości pracodawców i pracowników w kwestii zdrowia psychicznego. W prowadzonych działaniach nacisk położony jest na promowanie postaw zrozumienia i akceptacji osób z problemami psychicznymi. Wciąż wiele osób boi się przyznać do problemu, a tym bardziej poprosić o pomoc, dlatego celem jest oswojenie tego tematu i łamanie istniejącego tabu. Działania popularyzują potrzebę budowania rozwiązań, które zapewnią troskę o nasz stan psychiczny. Kampania uświadamia wpływ zaburzeń emocjonalnych na środowisko pracy (np. mniejsza wydajność pracownika, większa absencja w pracy, problemy w budowaniu relacji w zespole) oraz podkreśla, że dbanie o stan naszego umysłu jest równie istotne, co dbanie o stan naszego ciała.

Kampania została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego. Patronem działań jest Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja Rozwoju i Promocji Psychoterapii.

Do kampanii mogą dołączyć firmy z całej Polski, które chcą aktywnie zadbać o zdrowie psychiczne i emocjonalne pracowników.

Zainteresowane firmy prosimy o kontakt poprzez formularz na stronie kampanii: https://www.zrozumpoczujdzialaj.pl/pracodawcy/ lub bezpośrednio z koordynatorami: https://www.zrozumpoczujdzialaj.pl/kontakt/

Informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie www.zrozumpoczujdzialaj.pl.

A także w kanałach kampanii w social media:

https://www.facebook.com/zrozumpoczujdzialaj
https://www.instagram.com/zrozumpoczujdzialaj/
https://www.linkedin.com/company/zrozum-poczuj-dzia%C5%82aj/

BADANIE

W ramach kampanii „Zrozum. Poczuj. Działaj!” realizowane jest badanie dotyczące aspektu zdrowia psychicznego w zakładach pracy.

Celem jest rozpoznanie problemów i potrzeb z zakresu zdrowia psychicznego, jakie występują w środowisku pracy. Wyniki zostaną przedstawione w raporcie wraz z omówieniem ekspertów: psychologów, psychoterapeutów i komentarzami praktyków (pracodawców i przedstawicieli działów HR).

Do udziału w badaniu zapraszamy:

  • Pracowników na wszystkich stanowiskach
  • Pracowników działów HR
  • Kadrę zarządzającą
  • Właścicieli firm

Badanie jest anonimowe, zawiera pytania zamknięte. Wypełnienie ankiety zajmie ok. 5 minut.

Badanie trwa do 10 kwietnia.

Więcej na temat badania: https://www.zrozumpoczujdzialaj.pl/dolacz-do-badania/

LINK DO BADANIA: https://s.survgo.com/78ppt3nvbce4