Dlaczego powstał Homejob?

Homejob powstał z myślą o osobach, dla których jednym z głównych priorytetów w pracy jest możliwość łączenia jej z życiem osobistym. Dlatego, naszym celem jest rozpowszechnianie idei pracy zdalnej, elastycznej czy na niepełny etat, pokazywanie przykładów dobrych praktyk w tym zakresie, które już są stosowane przez firmy, jak również inspirowanie, jaki wybrać zawód, by móc pracować zdalnie czy elastycznie. Praca zdalna i elastyczna to większa szansa na aktywność zawodową kobiet, osób niepełnosprawnych czy mieszkańców mniejszych miejscowości. 

Co może zyskać pracodawca otwierając się
na niestandardowe formy współpracy?

Dlaczego elastyczność w pracy jest taka ważna?

Wyobraźmy sobie bank z jednym rodzajem konta, piekarnię z jednym rodzajem pieczywa, biuro podróży z ofertą wakacyjną tylko dla rodzin i wyłącznie do Grecji, jeden dostępny rodzaj kanapy w sklepie meblowym, jeden serial na Netfliksie … Z jednej strony mocno upraszczałoby to życie, z drugiej to pozorne uproszczenie byłoby bardzo niewygodne. Jako konsumenci przyzwyczailiśmy się bowiem do wyboru. Do mnogości opcji, z których możemy wybrać taką, która jest najbardziej odpowiednia dla nas i dopasowana do naszych potrzeb. Lubimy mieć WYBÓR.

Czy w miejscu pracy też powinniśmy go mieć? Na pewno, chociaż niewątpliwie musi on być dostosowany do potrzeb organizacji. Dokładnie tak, jak z piekarnią czy bankiem – nikt nie rozwija produktu, który jest nieefektywny, a jego wprowadzenie z góry skazane na niepowodzenie, a jednak nowe produkty powstają, ze względu na POTRZEBY. 

Dlatego promujemy elastyczne rozwiązania i pokazujemy, że są one korzystne i dla pracowników i dla pracodawców.

Magdalena Felczak, założycielka Homejob